• Maajoukkueen nuoret Leijonat luistelee Seinäjoen Leo’siin!

    Leijonien lätkäpäivä 17.4.

    Perjantai on lätkäpäivä ja liput vain 9,90 €

    U17-poikien maajoukkueturnaus pelataan Seinäjoella ja perjantaina 17.4. joukkue luistelee myös Leo’siin.

    Spurttaa moikkaamaan tulevaisuuden tähtiä ja nappaamaan makeita kuvia! Joukkue on puistossa klo 17.30-18.30, mutta koko lätkäpäivä on täynnä vauhtia. Klo 15 alkaen liput 9,90 € ja puistossa pyörii maalikisaa, onnenpyörää, palkintoja, värityspiste ja kun alkaa huikoa – bistrossa herkkuja ruokatarjouksia.

    Varaa leikkiaika

    Liikutaan liukkaasti yhdessä!

    Leo’s on Suomen Jääkiekkoliiton ja Leijona-kiekkokoulun leijonavahvistus. Leo’s haluaa innostaa ja kannustaa lapsia liikkumaan – kotona, koulussa ja vapaa-ajalla.

    Lue yhteistyöstä

    Maajoukkueen U17-poikien turnaus huipentaa kiekkokauden!

    Alle 17-vuotiaiden poikien maajoukkue päättää kiekkokauden 15.-19.4.2026 Seinäjoella pelattavassa viiden maan turnauksessa. Kaukalossa nähdään tulevaisuuden tähtiä, kun Leijonat saavat vastaansa Ruotsin, Slovakian, Sveitsin ja Tšekin joukkueet.

    Katso otteluohjelma